Aktualności

Mistrzostwa Świata już od środy!

W dniach od 3 do 7 września br. w Szamotułach odbędą się mistrzostwa świata w wędkarstwie rzutowym dla seniorów “World Chamionship in Casting Sport Szamotuły 2014 – Poland”. W zawodach wezmą udział drużyny z 15 krajów europejskich: Anglii, Australii, Austria, Chorwacji, Czech, Estonii, Hiszpanii, Litwy, Niemiec, Norwegii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Szwecji i Polski oraz z Japonii.

Mistrzostwa odbywać się będą na boiskach sportowych Centrum Maraton w Szamotułach przy ul. Sportowej 6 oraz na placu przy Domu Dziecka – ul. Lipowa 27.
Wszyscy uczestnicy zawodów zakwaterowani zostaną w nowo otwartym Hotelu Maraton w Szamotułach. Szef kuchni już od miesięcy przygotowuje specjalne manu, które z pewnością zaspokoi najbardziej wymagających smakoszy z całego świata.
W ubiegłym roku Szamotuły były współorganizatorem Mistrzostw Świata w Castingu dla juniorów, a od wielu lat odbywają się w naszym mieście Zawody Rzutowe Pucharu Polski. Ta mało znana dziedzina sportu cieszy się coraz większym zainteresowaniem publiczności.
Dotychczasowe osiągnięcia oraz doskonała baza zaowocowały powierzeniem Szamotułom współorganizacji tegorocznych Mistrzostwa Świata w Castingu dla seniorów.
Szczegółowe informacje o zawodach można uzyskać na wydzielonej stronie poświęconej mistrzostwom www.castingsport.pl oraz na stronie International Casting Sport Federation www.exfi.eu/castingsport-icsf.
Mistrzostwa świata w wędkarstwie rzutowym wpisują sie w katalog wielu imprez, które przybliżają nas do sportu. Wielu szamotulan przestaje być wyłącznie widzami i staje się ludźmi czynnie uprawiającymi sport.
Organizacja w Szamotułach zawodów tej rangi ma także niezwykły walor promocyjny dla naszego miasta. O Szamotułach będzie głośno nie tylko w Polsce i Europie, ale także w tak odległym i egzotycznym kraju jak Japonia.
Zapraszamy w dniach od 3 do 7 września do Centrum MARATON i kibicowania polskiej drużynie w międzynarodowych zmaganiach w tej mało znanej dyscyplinie sportu.