Aktualności

Koźle zwycięża w “Potyczkach na miedzy”

W minioną niedzielę, jak co roku we wrześniu, odbyły się “Potyczki na miedzy”, w których udział wzięli przedstawiciele Piotrkówka, Witoldzina, Brodziszewa oraz Koźla. Niesprzyjająca pogoda zmusiła organizatorów do przeprowadzenia 4 konkurencji w hali “Wacław”. Drużyny na obwodzie stacyjnym rywalizowały w toczeniu opony z elementami sprawnościowymi, rzucie z jajem polegającym na rzutach do siebie w jak najdalszej odległości, w humorystycznie nazwanej konkurencji zły sołtys, wzorowanej na grze Angry Birds, w której to sołtysi musieli trafić z procy, piłeczką w swoich kolegów z drużyn oraz konkurencji sprawnościowo- technicznej nazwanej laniem wody. Po emocjach związanych ze sportową rywalizacją zawodnicy udali się na boisko, gdzie w konkurencji przygotowanej przez Grupę Współczesnej Rekonstrukcji Militarnej, wzięli udział w strzelaniu do celu. Należy przyznać, że bardzo dobrze w tej konkurencji poradziły sobie Panie reprezentujące swoje sołectwa. By ostudzić panujące emocje ostatnia konkurencja przeprowadzona została na pływalni, gdzie zawodnicy musieli wykazać się umiejętnościami pływackimi. Po podliczeniu wyników rywalizacji we wszystkich powyższych dyscyplinach zwycięzcą okazało się Koźle 108 pkt. drugie miejsce zajęła drużyna z Brodziszewa 103 pkt. trzecie Witoldzin 93,5 pkt. a czwarte Piotrkówko 91,5 pkt. Nagrody pieniężne wręczył Burmistrz MiG Szamotuły Włodzimierz Kaczmarek wraz z Prezesem Centrum Sportu oraz przedstawicielami Urzędu Miasta i Gminy Szamotuły.

 

Organizatorami imprezy byli : Centrum Maraton Hotel&Sport , Szamotulski Ośrodek Kultury oraz Urząd Miasta i Gminy Szamotuły.

Organizatorzy pragną podziękować za pomoc w organizacji:

Zgromadzeniu Zakonnemu Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, Grupie Współczesnej Rekonstrukcji Militarnej, Bartoszowi Świstowi wraz ze składem sędziowskim oraz uczniom Zespołu Szkół Nr 2 w Szamotułach.