Aktualności

KONKURS

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu

Dzień ten, przypadający w trzeci czwartek listopada ( 19.11.2015 r.) ma już ponad 30-letnią tradycję. Pomysł zrodził się w USA, gdzie w 1974 roku zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Oczywiście 24 godziny nie wystarczą – mają jedynie zachęcić do całkowitego porzucenia nałogu. W Polsce przez wiele lat z sukcesem prowadzono akcję „Rzuć palenie razem z nami”. Choć skutki zdrowotne palenia tytoniu są powszechnie znane, głównym problemem związanym z rzucaniem palenia jest fakt, iż papierosy zabijają powoli – palacz może nie odczuwać skutków swojego nałogu przez wiele lat. Niestety, kiedy już się pojawią, często bywa za późno. Zmiany prawne zakazujące palenia w miejscach publicznych nie wpłynęły na zmniejszenie liczby palaczy. Znacznie lepiej działa bowiem motywacja wewnętrzna, którą każdy powinien znaleźć w sobie. Każdy palący, czyli co trzeci Polak. Rzuć palenie! Milionom ludzi na świecie się udało. Dlaczego nie Tobie?

Mieszkańców powiatu szamotulskiego zachęcamy do udziału w konkursie, którego zadaniem jest wymyślenie hasła zachęcającego do rezygnacji z palenia na rzecz zdrowego stylu życia. Organizatorem konkursu jest Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna oraz Centrum Maraton Hotel & Sport.

Koperty z kuponem konkursowym z „Gazety Szamotulskiej” wraz z oświadczeniem należy przesłać na adres Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Szamotułach, ul. B. Chrobrego 8; 64-500 Szamotuły do dnia 19 listopada 2015 roku. W przypadku niekorzystania z kuponu, hasło konkursowe można przesłać na kartce, umieszczając na niej dane osobowe i numer telefonu kontaktowego i wraz z oświadczeniem przesłać w kopercie.

Regulamin konkursu  – pobierz

Druk oświadczenia  – pobierz

Strona Organizatora konkursu: www.psse-szamotuly.pl