Terminy

Pn:  20:15-21:00
Śr: 19.30-20:30

Cennik

Bilet jednorazowy na zajęcia grupowe – 25zł
Zajęcia grupowe  – 20zł (przy zakupie karnetu)

Zapisy

j.michalak@centrummaraton.com
Tel.: 61 29 25 472

Już od dawna ćwiczenia w wodzie były zalecane jako forma rehabilitacji dla osób z problemami układu kostnego i stawowego, czy po skomplikowanych operacjach. Jednak każdy, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej, może zafundować sobie trening w wodzie, gdyż nie obciąża on stawów, rozwija wytrzymałość mięśni, ogólną sprawność i wydolność fizyczną organizmu. Aqua aerobic nie obciąża kręgosłupa.
W wodzie, ciśnienie hydrostatyczne działa na nasze ciało jak masaż limfatyczny.

W masowanym ciele lepiej krąży krew i limfa i szybciej usuwane są z niegotoksyny – główni sprawcy celullitu. Podczas zajęć aqua aerobic, spalamy więcej energii niż podczas zwykłych ćwiczeń (nawet 500 kcal w ciągu 45 minut). Umiejętności pływackie nie są niezbędne do ćwiczeń. To wspaniała okazja dla tych, którzy boją się wody – prosty i przyjemny aqua aerobic może sprawić, że strach przed wodą powoli zniknie, a to pierwszy krok do nauki pływania. Ćwiczenia odbywają się w rytm muzyki, nadającej odpowiednie tempo oraz przede wszystkim mobilizującej do wysiłku. Instruktor znajdujący się na brzegu pokazuje ćwiczenia, które wykonują uczestnicy.

Zajęcia mogą odbywać się w wodzie płytkiej (głębokość do pasa), wodzie o średniej głębokości (do klatki piersiowej) i głębokiej (brak kontaktu ciała z dnem).

1